Magyar kapcsolat

A napokban a Carrefourban megfordulva sikeresen beszereztünk egy jó adag nyugati ízű pékárut. A legnagyobb örömömre.

Akadt mellé egy kevéske bacon is, ami szintén jól tud jönni normális felvágottak hiányában. Volt azonban a baconok mellett még valami. Valami szokatlan. Szalámi! Mi több, magyar szalámi! Vagy legalábbis ez a fantázianeve. Mindenesetre a Yurun forgalmazza, s Beretta márkájú. Ízre finom.

 

wp_20151023_21_02_17_pro.jpg

wp_20151023_21_03_01_pro.jpg

Hozzászólnál Facebook fiókkal?

7 hozzászólás

  • Gyalogfarok

    Nyakam rá, hogy a sok kínaji étterem között menne egy magyar is töltött káposztával, halászlével, grillcsirkével, rakott krumplival, hurkával, főtt csülökkel, mákos gubával, marhapörkölt galuskával, palóclevessel, hortobágyi palacsintával, csirkepaprikással, gulyássa…*_*

  • Liping

    @Gyalogfarok: tudtommal erre már néhány kísérlet történt, de a helyek idővel mind lehúzták a rolót. Pici ország vagyunk, amiről a kínaiak zöme soha nem is hallott. A magyar konyha nem igazán húzónév, mégha otthon világhírűként is van számon tartva.

  • virágelvtárs

    @Gyalogfarok: Sőt gyakorlatilag a számukra ismerős országok konyháját is csak azért próbálják ki, hogy nagy hangon kimondhassák, „hát ez igazán furcsa/vicces, inkább maradok a kínai kajánál” stb.
    A külföldi éttermek szaporodnak, de csupán abból élnek meg, hogy 1. Egyszer kipróbálják a jó neve miatt (a nagy számok törvénye alapján ez így is elég) 2. Ha jó drága (márpedig jó drága) akkor az „ARC” oda bemenni és sokat költeni, mondjuk csajnak vagy üzleti partnernek felvágni.

    Külön kategória a Meki. Mert az nem csak híres, de gasztronómiailag magasabb kategória mondjuk, és ráadásul egészséges is.

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük